Superwizja jest jedną z najbardziej efektywnych metod wsparcia i rozwoju kompetencji w zawodach związanych z pracą w relacji z drugim człowiekiem, w tym także w obszarze prowadzenia różnego rodzaju grup.

Spotkania w ramach superwizji, to proces partnerskiej refleksji, podczas której superwizor tworzy przestrzeń dla szerszego spojrzenia i lepszego zrozumienia relacji „pomagacza” z klientem (kontakt z grupą lub osobą). Tak uzyskany wgląd stanowi podstawę do lepszego rozumienia tego, co się dzieje w kontakcie i poszukiwania potencjalnych rozwiązań w napotykanych trudnościach.

Zapraszamy Cię do udziału w superwizji grupowej, podczas której będziesz miał możliwość wzmocnienia własnych kompetencji w obszarze Twojej zawodowej pracy z grupami. Model pracy superwizyjnej oparty je na wieloletnim doświadczeniu superwizorskim praktyków Szkoły Trenerów, którzy prezentują najwyższy poziom kompetencji merytorycznych potwierdzony rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Do kogo kierowana jest superwizja?

Do udziału w superwizji zapraszamy osoby, które pracują z grupami — trenerów, psychologów, pedagogów, terapeutów, coachów.

Cel superwizji

Superwizja ma charakter konsultacyjno-wspierający i służy dzieleniu się swoimi trudnościami, wątpliwościami i pomysłami, przyglądaniu się pracy własnej i innych uczestników superwizji, wymianie doświadczeń, wspólnemu sięganiu po nowe rozwiązania, ujawnianiu i nazywaniu przeżywanych uczuć oraz bezpiecznemu odreagowywaniu trudności.

Forma i czas trwania

W 2021 roku zaplanowano realizację czterech spotkań superwizyjnych dla grup liczących maksymalnie do 10 osób. Istnieje możliwość zgłoszenia się na wszystkie spotkania lub udział w pojedynczych spotkaniach w dogodnym dla siebie terminie. Superwizja będzie realizowana przez komunikator Zoom lub Skype. Linki do spotkania zostaną przesłane osobom zgłoszonym.

Terminy spotkań:

09.11.2021 r.
07.12.2021 r.
11.01.2022 r.
08.02.2022 r.

Godziny 17:00- 20:00

Koszt udziału w 3 godzinach superwizji wynosi 200 zł.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do udziału w superwizji przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularza online. Po dokonaniu rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość o zarejestrowaniu zgłoszenia w bazie oraz o przewidywanym terminie przekazania informacji o zakwalifikowaniu/zapisaniu na liście rezerwowej.

Więcej informacji: https://moc-wsparcia.pl/superwizja-grupowa-dla-trenerow/

Prowadzący:

dr Maria John Borys

Doktor nauk humanistycznych, psycholog, wykładowca w Instytucie Psychologii UŚ, współpracownik Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Prowadzi psychoterapię  i poradnictwo we własnym gabinecie psychologicznym. Superwizor w zakresie grupowych treningów i warsztatów psychologicznych PTP. Członek PTP oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Autorka programów pracy świetlic środowiskowych, konsultantka wielu zespołów zajmujących się pomocą rodzinie. Członek Rady Trenerów PTP.