Warunki przynależności
Jak zostać członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego?
Od 1 stycznia 2001 r. członkiem zwyczajnym PTP może zostać wyłącznie osoba, która ma ukończone studia psychologiczne na poziomie magisterskim.
Członkiem nadzwyczajnym może też zostać student kierunku psychologicznego po zaliczeniu co najmniej 3 roku studiów lub osoba, która ma ukończone inne studia wyższe.
Warunkiem ubiegania się o członkostwo jest złożenie Deklaracji członkowskiej.
Należy uzyskać na deklaracji podpisy dwóch członków zwyczajnych PTP wprowadzających do Towarzystwa, którzy mają uregulowane składki.
Deklaracje w dwóch egzemplarzach składamy w wybranym oddziale terenowym PTP, najlepiej najbliższym miejscu zamieszkania lub pracy, aby móc uczestniczyć w zebraniach, spotkaniach, szkoleniach, wykładach itp. Deklaracje rozpatruje zarząd wybranego oddziału PTP i zawiadamia pisemnie kandydata o przyjęciu i sposobie regulowania składek.
Do deklaracji należy dołączyć potwierdzenie opłacenia wpisowego (50 zł).
Nie należy wpłacać składek przed uzyskaniem potwierdzenia o przyjęciu do PTP.
Reaktywacja członkostwa
Zgodnie z Art.20 Statutu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego „Osoby zalegające z opłatą składek ponad 2 lata mogą zostać skreślone z listy członków PTP, to oznacza zawieszenie certyfikatów i rekomendacji przyznawanych w ramach Towarzystwa”.
Osoba skreślona z listy członków, nie może zostać ponownie przyjęta do Towarzystwa, możliwa jest reaktywacja członkostwo po uregulowaniu zobowiązań wobec Towarzystwa. Reaktywacja członkostwa może nastąpić na pisemny wniosek skreślonego (znajduje się on na stronie internetowej ZG PTP: ptp.org.pl), przesłany na adres Oddziału.