III ŚLĄSKA KONFERENCJA PSYCHIATRII I PSYCHOLOGII KLINICZNEJ
„Uzależnienie od alkoholu w obszarze pracy klinicznej psychiatry i psychologa”
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Śląskiej Konferencji Naukowej Psychiatrii i Psychologii Klinicznej nt. „Uzależnienie od alkoholu w obszarze pracy klinicznej psychiatry i psychologa”, która odbędzie się 3 października 2019 roku na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Toszku.
Uzależnienie od alkoholu stanowi istotny problem społeczny, a leczenie chorych leży w interesie nie tylko osoby której dotyczy, ale także społeczeństwa. Zespół uzależnienia, podobnie jak inne zaburzenia, nie jest oderwany od całości funkcjonowania jednostki. Właśnie takiemu całościowemu ujęciu, z różnych perspektyw pragniemy poświęcić naszą tegoroczną konferencję, aby być może spojrzeć na osoby uzależnione w nowym świetle oraz stworzyć okazję do dyskusji.
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Szpital Psychiatryczny w Toszku konferencji wszystkich zainteresowanych problematyką uzależnienia od alkoholu: psychologów, lekarzy psychiatrów, pracowników szpitali, studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Żywimy nadzieję, że niniejsze wydarzenie stanie się polem do dyskusji, wymiany informacji i dobrych praktyk w zakresie szans i możliwości pracy z osobami, których dotyka problem uzależnienia. Podczas konferencji planujemy wystąpienia z zakresu psychiatrii i psychologii klinicznej, podczas których praktycy i specjaliści w swojej dziedzinie przedstawią Państwu aktualną wiedzę kliniczną.
Komitet Organizacyjny Konferencji:
lek. Joanna Mikołajczyk – Wenzel
mgr Agata Młynarczyk – Burek
dr Anna Guzy
PROGRAM KONFERENCJI
3 października 2019 roku
8.30-9.00 Rejestracja uczestników
9.00-9.15 Uroczyste otwarcie konferencji
9.15 – 9.45 – dr hab. n. med. Robert Pudlo (Śląski Uniwersytet Medyczny) – „Razem czy osobno – uzależnienia w opiece psychiatrycznej”
9.45-10.15 – dr hab. n. społ. Bernadetta Izydorczyk (Instytut Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, NZOZ Ośrodek Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach)– „Bulimia z perspektywy leczenia uzależnień”
10.15- 10.45 – prof. dr hab. Beata Pastwa- Wojciechowska( Uniwersytet Gdański), mgr Inga Markiewicz (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie), mgr Agata Młynarczyk – Burek (Szpital Psychiatryczny w Toszku)„Możliwości przymusowego leczenia uzależnienia od alkoholu w Polsce – teoria i praktyka”
10.45-11.15 dr hab. n. med. Adam Wichniak (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie) – „Aripiprazol LAI – długoterminowe cele leczenia”
11.15-11.40 PANEL DYSKUSYJNY (z udziałem zaproszonych gości)
11.40 – 12.00 przerwa kawowa
12.00 – 12.30 dr n. med. Małgorzata Kłecka (Ośrodek FASTRYGA w Lędzinach) –„Zaburzenia ze spektrum FASD na przestrzeni życia”
12.30 – 12.50 mgr Małgorzata Kowalcze (Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu)– „Co nowego w psychoterapii uzależnień?”
12.50-13.10 mgr Ryszard Chłopek (Szpital Psychiatryczny w Toszku, Ośrodek Terapii Rodzin i Par w Gliwicach) – „Superego a uzależnienie„.
13.10 – 13.30 lek. med. Wojciech Sołtys (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu) „Deklaracje suicydalne pod wpływem alkoholu- postępowanie w warunkach psychiatrycznej izby przyjęć. Doniesienie wstępne.”
13.30-13.45 lek. med. Magdalena Drozdowska – Kosiak, lek. med. Piotr Dworaczek, mgr Agata Młynarczyk – Burek, (Szpital Psychiatryczny w Toszku)–„Współpraca psychiatry i psychologa w pomocy osobie uzależnionej”
14.00 – 14.30 PANEL DYSKUSYJNY (z udziałem zaproszonych gości)
14.30 Zakończenie konferencji
WAŻNE INFORMACJE:
Miejsce konferencji: Szpital Psychiatryczny w Toszku, ul. Gliwicka 5, Toszek
Termin konferencji: 3 października 2019
Termin zgłoszeń: 30 września
Kontakt: konferencja.toszek@gmail.com1
OPŁATY:
I termin 50zł (do 31 sierpnia)
II termin 75zł (od 01 września)
Dane do wpłat:
ING Bank Śląski o/Gliwice
96105012851000000203100144
DOPISEK: Imię i Nazwisko uczestnika_ konferencja
WAŻNE INFORMACJE:
-
Każdy uczestnik w dniu konferencji otrzyma certyfikat uczestnictwa.
-
Liczba miejsc w sali wykładowej jest ograniczona. Zachęcamy do rejestracji swojego udziału w wydarzeniu
-
Ostateczne potwierdzenie udziału w konferencji następuje po zaksięgowaniu środków na koncie bankowym Organizatora.
-
Na wpłatę czekamy do 5 dni od daty rejestracji. Zachęcamy do przesyłania potwierdzeń wpłaty, przyspieszy to proces rejestracyjny.
-
Opłata jest bezzwrotna.
-
W formularzu zgłoszeniowym prosimy o wskazanie informacji dotyczącej faktury. Jeśli potrzebują Państwo fakturę prosimy o wpisanie do formularza PEŁNYCH DANYCH niezbędnych do wystawienia faktury.
-
Paragony będą możliwe do odebrania w dniu konferencji (przy rejestracji).
-
Faktury na żądanie będą przesyłane drogą mailową, odbiór osobisty będzie możliwy w dniu konferencji (przy rejestracji). Nie ma możliwości przesłania faktury pocztą.
W PRZYPADKU BRAKU ZAZNACZENIA, ŻE POTRZEBNA JEST FAKTURA LUB BRAKU PODANIA PEŁNYCH DANYCH NIEZBĘDNYCH DO JEJ WYSTAWIENIA ZOSTANIE WYSTAWIONY PARAGON. BRAK MOŻLIWOŚCI ZAMIANY PARAGONU NA FAKTURĘ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ORGANIZOWANYM WYDARZENIU!!!
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
-
Imię i nazwisko:_______________________________________
-
Adres mailowy (do kontaktu w związku z konferencją):)_______________________
-
Afiliacja: ___________________________________________________________
-
Stanowisko pracy (np. psycholog, lekarz, psychoterapeuta)
-
_______________________________________________
-
Czy potrzebna jest faktura TAK/NIE
-
Jeśli tak:
-
Dane do faktury:
Nazwa firmy___________________________________________________________________
Dane adresowe_______________________________________________________________
NIP________________________________________________________________________
1 Państwa dane zostaną wykorzystane wyłącznie do celów związanych z organizacją konferencji (komunikaty konferencyjne, faktury) oraz do wystawienia zaświadczeń potwierdzających udział. W mejlu zgłoszeniowym prosimy o przesłanie informacji zawartych w części: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.